enova365

Dostarczamy najlepszy polski system ERP.
Zgody z przepisami, aktualny, nowoczesny i mobilny.

 • Nieograniczone możliwości

Systemowa moc
Pewność w biznesie

Poznaj technologię dla automatyzacji procesów, do usprawnienia działania i podniesienia efektywności przedsiębiorstwa. Jest wiele aplikacji biznesowych na rynku. Wybierając gotowe, zamknięte rozwiązania ryzykujesz, że to system zrówna Cię z innymi. Wybierz przyszłość , w której masz przewagę i wyprzedzasz konkurencję. System enova365 wyróżnia możliwość modelowania nieszablonowych procesów biznesowych, precyzyjnie wedle wymagań firmy. Możesz pracować jak chcesz i jak lubisz – mobilnie, z dowolnego urządzenia. Zyskujesz możliwość integracji ze specjalistycznym oprogramowaniem branżowym. Wybierasz mądrze – system enova365 jest zawsze aktualny z przepisami prawa oraz jest nowoczesny technologicznie.

Co wyróżnia system ERP enova365

Mobilny

Odkryj najbardziej mobilny system zarządzania przedsiębiorstwem ERP w Polsce! Dostępny z każdego urządzenia (komputer, tablet, smartfon), a także w instalacjach lokalnych, online oraz w chmurze. Niezależnie od sposobu korzystania, użytkownik ma wygodny dostęp do tych samych danych i funkcjonalności.

Zgodny z przepisami

Nieustannie zmieniająca się legislacja wymaga systemu ERP zgodnego z przepisami. System zawsze zgodny z prawem. JPK, RODO, split payment to standard – bez ukrytych opłat. Producent zapewnia biznesowi bezpieczeństwo i dostęp do aktualizacji.

Nowoczesny technologicznie

enova365 to system XXI, aktualny technologicznie, To w pełni integrowalna platforma biznesowa, która może zostać włączona w obecną infrastrukturę IT bez konieczności wymiany pozostałych programów branżowych lub posiadanych dedykowanych rozwiązań.

Dopasowany do potrzeb

enova365 funkcjonuje w firmach handlowych, produkcyjnych oraz usługowych. Niezależnie od branży i sposobu pracy odpowiada na potrzeby użytkowników. Wraz ze wzrostem firmy, istnieje możliwość poszerzenia funkcjonalności, co ważne bez konieczności wymiany systemu.

Jak enova365 pracuje na Twój sukces?

Zgodni z przepisami prawa

Split payment

Mechanizm podzielonej płatności wymaga zmiany obsługi faktur czy zleceń przelewów. enova365 umożliwia obsługę rozliczeń realizowanych zarówno w modelu tradycyjnym, jak i split payment. Dodatkowo analizy cash flow oraz Business Intelligence pozwalają sprawniej zarządzać i kontrolować finanse Twojego przedsiębiorstwa. Webservice bankowy pozwala na bieżąco kontrolować stany kont firm.

RODO

System enova365 oferuje rozwiązania z zakresu zarządzania danymi pracowniczymi i handlowymi. Wszystkie firmowe dane są bezpieczne a oprogramowanie pozwala na dokładne określanie zakresu danych osobowych, praw do ich modyfikacji oraz osób, które mogą z nimi pracować. Dodatkowo zyskujesz system, który pozwoli na sprawne ewidencjonowanie zgód i zarządzanie nimi.

Pracownicze Plany Kapitałowe

Obowiązkowy dla pracodawców, fakultatywny dla pracowników system długotrwałego oszczędzania, którego celem jest gromadzenie dodatkowych środków pieniężnych na poczet przyszłych emerytur. Rozwiązania kadrowo-płacowe w enova365 są błyskawicznie dostosowane do zmian legislacyjnych

E-teczki pracownicze

Dokumentacja pracownicza w formie elektronicznej pozwala na obniżenie kosztów związanych z przetrzymywaniem dokumentacji w tradycyjnych magazynach. Dzięki technologii OCR sprawnie przeniesiesz wszystkie akta pracownicze do nowego cyfrowego archiwum. Możliwość podpięcia podpisu elektronicznego oraz metod uwierzytelniania dla pracowników pozwolą Ci wyeliminować papierowe umowy i dokumenty.

Obszary funkcjonalne

enova365 Sprzedaz i CRM

Chcesz obsługiwać Klientów, sprawnie, dokładnie i gwarantując im pełną satysfakcję? Wdróż procedury, które zapewnią najwyższy standard obsługi –z enova365 będzie to również szybkie i wydajne.

 • Szacuj ceny i buduj oferty wewnątrz systemu, błyskawicznie odpowiadając na zapytania zgodnie z aktualnymi stanami magazynowymi.
 • Kontroluj koszty na każdy etapie procesu.
 • Udostępnij handlowcom kompleksową informację o towarach obecnych jak i tych, które dopiero się pojawią.
 • Obserwuj i analizuj swoje leady sprzedażowe na każdym poziomie procesu sprzedaży dzięki obsłudze lejka sprzedażowego.
 • Korzystaj z wygodnego CRM w podróżach i podczas spotkań z Klientami – pomogą Ci w tym aplikacja mobilna i dedykowana funkcjonalność systemu enova365.

Jak działa lejek sprzedazy w enova365?

Wbudowany w system lejek sprzedaży umożliwia analizę leadów na każdym poziomie procesu sprzedaży.

Umożliwia analizę potencjału sprzedażowego leadów oraz sprawdzenia na jakim etapie procesu się znajduje, dostarcza informacje o zaangażowaniu potencjalnych klientów, źródle ich pozyskania.

Zespoły sprzedażowe oraz menadżerowie mogą łatwo analizować pracę w przeglądarce dzięki wizualizacji danych w formie wykresów. Sprzedaż może szybko zareagować na działania klienta i podjąć kontakt oraz jakie są właściwe działania, które pozwalają osiągnąć cel.

Obsługuj zamówienia bez ograniczeń, automatycznie i bezpośrednio w jednym systemie. Realizuj zlecenia składane w dowolny sposób: przez biuro obsługi wewnątrz firmy, zdalnie przez przedstawicieli handlowych czy poprzez sklep internetowy lub zintegrowany system zewnętrzny. Wybierz program handlowo-magazynowy, który wyróżnia możliwość obsługi nawet najbardziej skomplikowanych procesów. Planuj oraz nadzoruj obsługę zleceń i magazynów. Możesz mieć nawet kilka magazynów własnych lub korzystać z udostępnionych zasobów, realizować działania w modelu dropshipping. Zarządzaj magazynami i kontroluj ich stany dzięki bieżącemu podglądowi, również z urządzeń mobilnych! Inwentaryzuj bez wstrzymywania prac! Skorzystaj z nieograniczonej możliwości rozszerzeń i integracji. Rozwiń swoją instalacje enova365 o systemy WMS, systemy do zarządzania produkcją czy o rozwiązania e-commerce. Z enova365 zyskujesz możliwość dokładnej analizy rozchodów towaru i źródeł jego dostawy. Panele analityczne BI pozwalają Ci z wyprzedzeniem prognozować i uzupełniać stany magazynowe. Buduj wizerunek nowoczesnej firmy - udostępnij swoim klientom i dostawcom serwis WWW do obsługi zamówień – Pulpit Kontrahenta. Przenieś relacje handlowe w sferę online!

Nie ważne czy zatrudniasz kilku czy kilkuset pracowników. Zyskaj pewność zgodności z prawem i komfort pracy działów personalnych.

Prowadź całość procesów kadrowo-płacowych w jednym miejscu. Rekrutuj i zarządzaj, mając wszelkie potrzebne dane pod ręką – analizuj ścieżkę kariery i szkolenia, monitoruj czas pracy. Wszystko w jednym miejscu.

Twoja firma może z łatwością usprawnić obsługę procesów kadrowych i skrócić kolejki do działu HR. Udostępnij swoim pracownikom portal samodzielnego składania i obsługi wniosków typu urlopy i delegacje. Dzięki Pulpitowi Pracownika oraz Pulpitowi Kierownika procedury obiegu wniosków pracowniczych są w pełni zautomatyzowane. Uzględniaj nieobecności, zastępstwa, zmiany organizacyjne i miej pewność, iż każdy wniosek trafił w odpowiednie ręce.

System enova365 dla Kadr i Płac opracowywany jest przez zespół najlepszych specjalistów, którzy codziennie analizują najważniejsze informacje związane ze zmianami w prawie czy aktualizacją wskaźników płacowych. Zyskaj pewność w biznesie – nawet duże zmiany i nowe obowiązki tj. Pracownicze Plany Kapitałowe otrzymujesz bezpłatnie w ramach swojej aktualizacji.

Rozrachunki oraz analizy finansowe nie muszą być trudne jeżeli masz wsparcie inteligentnego systemu enova365. Powtarzalne czynności będą maksymalnie zautomatyzowane. Możesz swobodnie dostosować oprogramowanie do specyfiki działalności firmy. Moduły enova365 do prowadzenia księgowości pozwalają dowolnie rozbudować plan kont, struktury ewidencyjne i ich domyślne ustawienia. Otrzymujesz narzędzia, które automatyzują proces ewidencjonowania oraz dekretowania Twoich dokumentów. Nie pozwól aby zmiany w prawie podatkowym Cię zaskoczyły. Wyprzedzaj zmiany dzięki enova365. Wysyłaj pliki JPK bezpośrednio z systemu dzięki mechanizmowi sprawdzania poprawności i spójności danych. Generuj i wysyłaj eDeklaracje. Wykonuj czynności na operacjach bankowych bezpośrednio w systemie enova365 – bez konieczności logowania do systemu bankowości internetowej. Korzystaj z inteligentnego systemu wspierania rozliczeń rozrachunków oraz możliwości prowadzenia windykacji przeterminowanych należności – w jednym systemie. Prowadzisz biuro rachunkowe? Przenieś komunikację ze swoimi klientami on-line dzięki Pulpitowi Klienta Biura Rachunkowego.
Automatyzuj, optymalizuj i przyśpieszaj kluczowe procesy i zapewnij ich sprawny przebieg w Twojej organizacji.
 • Pozwól pracownikom skupiać się na tym, co najważniejsze. Eliminuj ręcznie wykonywanie powtarzalnych czynności!
 • Sprawdzaj stan każdego procesu i nadzoruj jego przebieg – dowiedz się, jak Twoi pracownicy realizują swoje zadania!
Workflow to koncepcja organizacji pracy firmy, w której przebieg procesów biznesowych realizowanych w wielu etapach i/lub przez wielu uczestników, prowadzony jest według odpowiednio przygotowanego zestawu reguł. Możesz efektywnie organizować oraz automatyzować pracę wielu osób w ramach procesów firmy. System enova365 wyróżnia natywność Workflow w logice biznesowej i możliwość zastosowania we wszystkich modułach enova365. Workflow można także traktować jako alternatywny interfejs programu, w którym to program nie tylko informuje o pracy jaką operator powinien wykonać, ale także umożliwia realizacje złożonych, specjalizowanych zadań w modułach programu bezpośrednio z poziomu panelu workflow. Otrzymujesz powiadomienia i podpowiedzi od momentu uruchomienia systemu. System inicjuje procesy oraz przypomnienia o ich rozpoczęciu, zgodnie z harmonogramem. Działasz bezpośrednio na konkretnych zadaniach oraz możesz weryfikować stan wykonania zadań przydzielonych do konkretnych pracowników. Dzięki enova365, żadne zadanie nie zostanie pominięte – masz pewność, iż zadania trafią do odpowiednich osób - możesz definiować reguły zachowania w razie nieobecności, zastępstw czy delegacji. System automatycznie przesyła dokumenty do właściwych osób zgodnie ze strukturą firmy. Modelując przepływ pracy możesz zaadaptować środowisko dla użytkownika w taki sposób aby udostępnić indywidualne formularze, określić zakres prezentowanych danych lub istniejące listy zadań wraz z opisem jakie operacje powinien wykonać. Twoja organizacja może wykorzystać elektroniczny obieg dokumentów DMS (Document Management System) w celu przechowywania, porządkowania, archiwizowania danych oraz prowadzenia listy spraw. Przyśpiesz obsługę dokumentów w Twojej firmie dzięki funkcjonalności OCR (Optical Character Recognition) - służącej do rozpoznawania znaków oraz całych tekstów plików graficznych i plików PDF. Połącz procesy w firmie i zautomatyzuj zadania na każdym etapie!
Podejmuj mądre decyzje na podstawie twardych danych. Wyprzedzaj konkurencje dzięki wykorzystaniu analityki. Dzięki wiedzy. Zyskaj dostęp do wiedzy dzięki raportom analitycznym w systemie enova365 – oceniaj wskaźniki efektywności i podejmuj trafne decyzje. Business Intelligence w enova365 wyróżnia unikalna logika biznesowa nakierowana na prezentowanie analiz i wskaźników bezpośrednio w miejscu pracy – silnie zagregowane wartości liczbowe, procentowe lub tekstowe są dostępne w panelu BI nad oknami codziennych zadań i czynności (czyli na listach, formularzach i kreatorach procesów workflow) według zasady: Wiedza tam, gdzie akcja. Wskaźniki BI mogą być proste np. mierzące dynamikę sprzedaży, strukturę nieobecności pracowników, jak również bardziej złożone tj. pokrycie zobowiązań, średni czas regulowania należności czy stan nadgodzin wśród zatrudnionych pracowników w firmie. Każdy użytkownik programu posiadający uprawnienia może przygotować własny zestaw wskaźników tj. banner BI, który pomoże mu w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych. Podobnie jak cały system enova365, pozwala na rozbudowę dostarczonych standardowych lub dobudowanie nowych wskaźników i raportów BI. Wskaźniki pozwalają na zagłębienie się w ich wartości i przejście do bardziej szczegółowych analiz. Wskaźniki możesz udostępniać swoim pracownikom na bieżąco w aplikacji, dokładnie w miejscu, w którym podejmują decyzje. Przejrzyste „Panele BI” pozwalają na czytelne prezentacje i kolorowanie wartości wskaźników w zależności od przedziału danych do jakiego jest on zakwalifikowany. Wykorzystaj systemowe nowości:
 • w obszarze handel pojawiły się analizy oraz raporty w formie tabel i wykresów prezentujące dane sprzedażowe w kontekście kontrahentów, towarów, a także całej firmy w aspekcie bieżącego i poprzedniego roku,
 • do standardu wprowadzono raporty prezentujące sprzedaż z uwzględnieniem regionalizacji (sprzedaż towarów w regionie, udział kontrahentów w sprzedaży w danym regionie), a także raporty prezentujące dynamikę miesięczną sprzedaży w bieżącym i poprzednim roku (w ujęciu miesiąc do miesiąca oraz miesiąc do analogicznego miesiąca poprzedniego roku), w obszarze finansowym wprowadzono analizy nierozliczonych płatności kontrahentów wraz z terminami ich przeterminowania, a także analizy kont kosztowych zespołu 4 oraz 5 planu kont.,
 • w obszarze CRM wprowadzono raporty związane z leadami, transakcjami oraz aktywnymi zadaniami.

Wspólne wartości w biznesie

Jako cdnet jesteśmy dumni z partnerstwa z producentem systemu enova365. Gramy razem fair-play, współpracujemy w celu rozwoju produktu oraz własnej wiedzy. Dobro Klienta i rozwój jego organizacji jest dla nas bardzo ważny. Jesteśmy transparentni i dotrzymujemy słowa. System enova365 to pewność prowadzenia biznesu zgodnie z przepisami bez ukrytych opłat.

Poradnik ERP

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach enova365, zmianach w przepisach oraz o procesach biznesowych?
Przeczytaj Poradnik cdnet o ERP.

enova365 w drużynie #Gamechangers Harbingers – wejdź głębiej po więcej informacji

Poznaj analizy, które pozwolą zrozumieć procesy ekonomiczno–finansowe w branży, którą cechuje spora konkurencyjność więcej

Wdrożenie w biurze rachunkowym

Poznajcie historię jak można skutecznie przejść na jeden system, który będzie odpowiedzialny za zautomatyzowane procesy realizowane w firmie. więcej

Chcesz być gotowy na kalejdoskop zmian w 2020?

Jednym z wyzwań jakie stoją przed przedsiębiorcami wraz z nowym rokiem kalendarzowym jest dostosowanie biznesu do zmieniających się przepisów prawa. Aby ułatwić ich wdrożenie, eksperci enova365 przygotowali poradnik opisujący najważniejsze zmiany w obszarach finansowo księgowych oraz kadrowo - płacowych jakie będą obowiązywać w roku 2020. Dodatkowo omówione zostały przepisy prawne, które obowiązują od IV kwartału 2019.

W publikacji znajdziecie Państwo opisy zmieniających się przepisów prawa, komentarze ekspertów oraz informacje w jaki sposób system enov365 pomoże w przygotowaniu się do zmian.

Jeśli zainteresował Cię temat i chcesz pozyskać bezpłatny poradnik napisz do nas:

Co to jest ERP?

System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie, służące do kompleksowego zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Pomaga w gromadzeniu, przechowywaniu i interpretacji danych, które pochodzą z podejmowanych procesów biznesowych. Charakteryzuje się wspólną bazą danych oraz spójnym interfejsem, umożliwiającym wygodną pracę we wszystkich obszarach.

Idea oprogramowania ERP opiera się na automatyzacji procesów wewnętrznych i zapewnieniu przepływu danych w obrębie przedsiębiorstwa. Dzięki zróżnicowanym poziomom uprawnień każdy pracownik ma dostęp do niezbędnych informacji z perspektywy zajmowanego stanowiska.

Proces wdrożenia systemu ERP do przedsiębiorstwa pozwala na zdefiniowanie potrzeb i precyzyjne dopasowanie funkcji systemu do charakterystyki firmy, przez co dla każdej z osobna będzie posiadał unikatową konfigurację. Elastyczna budowa w oparciu o moduły pozwala na rozszerzanie dostępnych funkcji wraz z rozwojem firmy i jej nowymi potrzebami. Dzięki temu system może rosnąć razem z przedsiębiorstwem.

Wdrożenie systemu enova365 daje Ci możliwość rozszerzenia instalacji o dodatkowe moduły – bez konieczności wymiany całego systemu. Korzystasz z tych funkcji, których potrzebujesz, a rozbudowa dotyczy tylko nowych!

Jak obsługiwać Split Payment?

Split payment, czyli model podzielonej płatności dotyczy podatku VAT został wdrożony ustawą o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw z dnia 1 sierpnia 2017 roku. W ustawie o VAT nowo dodany rozdział 1a ma dotyczyć mechanizmu podzielonej płatności.

 • Split payment teoretycznie jest dobrowolny, w praktyce może się okazać, że każdy przedsiębiorca będzie posiadał konto bankowe VAT.
 • O przejściu na mechanizm decyduje bowiem nabywca, a nie sprzedawca.
 • Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie przelewu, bank ma automatycznie dzielić płatność na wartość netto i podatek VAT.

29 sierpnia 2019 r. Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności.

Ustawa jest konsekwencją decyzji derogacyjnej wydanej w lutym 2019 r. przez Radę Unii Europejskiej, na podstawie której Polska uzyskała możliwość wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności.

Najistotniejsze założenia:

 • obowiązkowy split payment dotyczy wyłącznie transakcji dokonywanych pomiędzy podatnikami (B2B), które podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce, udokumentowanych fakturą, w której kwota należności ogółem przekracza 15 000 zł (brutto);
 • obowiązkiem stosowania mechanizmu podzielonej płatności objęte zostaną wybrane towary oraz usługi (szerzej omówione w dalszej części);
 • podmioty zagraniczne rozliczające za pomocą przelewów bankowych transakcje podlegające opodatkowaniu VAT w Polsce zobowiązane zostaną do otwarcia rachunku bankowego w Polsce;
 • wprowadzony zostanie obowiązek umieszczenia informacji na fakturze o stosowaniu obligatoryjnego mechanizmu podzielonej płatności,
 • możliwe będą zbiorcze płatności (za kilka faktur w ramach jednego przelewu),
 • środki z konta VAT będzie można wykorzystać do regulacji innych zobowiązań podatkowych (PIT, CIT, akcyza, cło) oraz składek ZUS.
Od kiedy obowiązują Pracownicze Plany Kapitałowe?

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy, obowiązkowy z punktu widzenia pracodawcy, a dobrowolny dla pracownika, system długotrwałego oszczędzania, którego celem jest gromadzenie dodatkowych środków pieniężnych na poczet przyszłych emerytur.

Jak zabezpieczyć e-teczki?

Od 1 stycznia 2019 r. nie będzie już wymagane prowadzenie papierowej teczki akt osobowych pracownika. Dokumentacja pracownicza w formie elektronicznej pozwala na obniżenie kosztów związanych z przetrzymywaniem dokumentacji w tradycyjnych magazynach. Dzięki technologii OCR sprawnie przeniesiesz wszystkie akta pracownicze do nowego cyfrowego archiwum.

Możliwość podpięcia podpisu elektronicznego oraz metod uwierzytelniania dla pracowników pozwolą Ci wyeliminować papierowe umowy i dokumenty. Z enova365 będziesz również gotowy na nowe wymagania prawne - składnie raportów do ZUS oraz załączanie ewidencji czasu do teczek pracowniczych. Dzięki pulpitom do samoobsługi pracowniczej, usprawnisz komunikację między działem HR a pracownikami firmy.

Elektroniczna teczka osobowa to lepsze bezpieczeństwo przechowywanych danych oraz odpowiedź na wymogi rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Cyfryzacja dokumentów eliminuje ryzyko związane z ich zagubieniem lub zniszczeniem.

Jak sprostać wyzwaniom ustawodawcy, Klientów, pracowników?

O tym z jakimi współczesnymi wyzwaniami mierzą się Biura Rachunkowe można przeczytać w najnowszej publikacji Producenta enova365. Chcesz dowiedzieć się więcej napisz do nas: kontakt@cdnet.com.pl

Chcesz sprawdzić możliwości enova365

Mamy dla Ciebie unikalny dostęp i sprawdzone środowisko testowe.
Dostosujemy demo do Twoich potrzeb

Zostaw swój email lub telefon a skontaktujemy się z Tobą


  więcej
  przy ul. Jasnogórska 23, 31-358 Kraków – administratora danych, w celu udzielenia informacji o produktach i świadczonych usługach, zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016). Oświadczam, iż dane zostały podane dobrowolnie i mam świadomość, że dane osobowe będą przechowywane do momentu odwołania zgody.


  więcej
  zainicjowanych przez cdnet sp. z o. o. zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.)


  Dostosujemy wersję demo do Twoich potrzeb.
  Podczas bezpłatnej prezentacji wybranych modułów systemu przedstawiamy optymalne dla firmy funkcje programu. Spotkajmy się.